تبلیغات
گیلان دانلود منتقل شد ! - همه چیز درباره کرک نرم افزارها....

گیلان دانلود منتقل شد !
زنده را تا زنده هست باید به فریادش رسید / ورنه بر سنگ مزارش آب پاشیدن چه سود

Join 4Shared Now!

شما چند ثانیه دیگه اینجا رو به مقصد گیلان دانلود ترك خواهید كرد

seconds

فكر میكنم كه برای شما هم پیش آمده باشد كه پس از دانلود یك نرم افزار یا بازی و نصب آن دچار یك یا چند مورد از مشكلات زیر شده باشید :
1- با اینكه نرم افزار یا بازی را به طور صحیح نصب كرده اید ولی برنامه اجرا نمیشود .
2 - بعد از مدت زمانی معمولا" بین 1 الی 15 روز نرم افزار یا بازی از كار میافتد .
3 - در حین كار با نرم افزار متوجه میشوید كه بعضی از دكمه ها كار نمیكند .
4 - شما قابلیت ذخیره سازی اطلاعاتی كه معمولا" در نرم افزارهای گرافیكی یا آفیس بیشتر به كار میرود را نخواهید داشت .
5 - معمولا" در نرم افزارهای گرافیكی یا ادیتورهای فیلم , لوگوی شركت سازنده نرم افزار به صورت خیلی تابلو بعد از ذخیره كردن فایل در مركز تصویری كه ساخته اید مشاهده میشود .
6 - در مورد بازیها شما فقط تا چند مرحله قابلیت بازی دارید و بعد از گذراندن آن مراحل , با پیغامی مواجه میشوید كه به شما پیشنهاد میدهد برنامه را رجیستر نمایید .
7 - در بازیها بعد از نصب در هنگام اجرای بازی با وجود اینكه میدانید بازی تحت cd نمی باشد و با اینكه سی دی بازی داخل cdrom میباشد ولی با پیغامی مبنی بر اینكه cd را در داخل cdrom قرار دهید مواجه میشوید .

و احتمالا" مواردی دیگر كه تجربه كرده اید در واقع شركت های نرم افزاری از این طریق محصولاتشان را در اختیار شما قرار میدهند تا آن را تست نمایید و در صورت علاقه مندی یا احتیاج به آن بازی یا نرم افزار شما را ترغیب به خرید آن نرم افزار نمایند .

حالا اگر بخواهیم این محدودیت نرم افزار ها را بدون اینكه آن را خریداری نماییم از بین ببریم باید از كرك ها استفاده نماییم , در حقیقت كرك كردن یعنی هك كردن نرم افزار و كرك ها را افرادی به نام كركرها میسازند و آن را از طریق سایتهای مخصوص كه كم هم نیستند به رایگان در اختیار عموم قرار میدهند . این را نیز بدانید در اصل كرك و كرك كردن نرم افزارها یك كار غیر قانونی در سطح جهان میباشد ولی چون كشور ما هنوز به قانون كپی رایت نپیوسته و مهمتر از آن به علت محدودیت خرید اینترنتی در ایران ما چاره ای جز كرك كردن نداریم , این كار در تمام كشورها با وجود جرم بودن آن انجام میشود .

چگونگی کار با کرک ها :
روش كار كرك ها با هم متفاوت میباشد و به همین دلیل نمیتوانم یك آموزش تصویری كامل ارائه كنم ولی همانطور كه گفته شد تنها کار مشترکی که همه آنها انجام میدهند از بین بردن محدودیت نرم افزار مورد نظر میباشد .

     بعضی از كرك ها به شكل ّّآیكون خود نرم افزار میباشد روش كار این نوع كرك اینگونه است كه ما بعد از اینكه نرم افزار مورد نظرمان را نصب كردیم باید كركی را كه آیكون آن هم اسم و هم شكل آیكون اجرائی نرم افزار میباشد را copy و در شاخه ای كه نرم افزار نصب شده است paste نماییم در اینگونه مواقع شما پیغامی را دریافت مینمایید كه باید گزینه yes را كلیك نمایید تا آیكون كرك شما جایگزین (Overwrite) آیكون اصلی شود . < اغلب بازیها از این روش كرك استفاده مینمایند>
این نكته را هم یاد آور شوم كه اگر به همراه فایل كرك (exe.) فایلهای با پسوند dll. یا ini. یا dat. وجود داشت شما آنها را نیز باید كپی كرده و در شاخه نصب نرم افزار paste نمایید .
در مورد این نوع كرك باید ذكر كنم كه حتما" در هنگام كرك كردن باید نرم افزار مورد نظر بسته باشد یعنی در حال اجرا نباشد و الا پیغام خطا دریافت مینمایید .

     یك نوع دیگر كرك وجود دارد كه به KeyGen یا KeyMaker معروف هستند كه روش آن با روش قبلی متفاوت است . این نوع كرك برای ساختن سریال به كار میرود , روش كار آن هم به این صورت است كه شما با وارد كردن یك اسم یا شماره و در برخی موارد ایمیل در فیلد مشخص كرك و فشار دادن دكمه مربوط به آن یك كد جدید دریافت میكنید كه معمولا" با وارد كردن آن در قسمت منو و در بخشی با عنوان Register یا Enter Code یا Registeration یا چیزی توی همین مایه ها برنامه فعال و كامل میشود .
در بعضی از موارد در همین بخش Registeration كه در بالا گفتم یك كد وجود دارد كه شما باید آن را در كرك (KeyMaker) وارد نمایید تا KeyMaker كد یا سریال راه انداز را برای شما بسازد .

     نوع دیگر كرك ها به Patch یا Patcher معروف هستند , در این نوع كرك ها معمولا" دكمه ای با نام Choose یا Browse یا Patch و یا چیزی دیگری با همین معنی وجود دارد كه با فشار دادن آن باید آدرس آیكون یا فایلی از نرم افزار كه خود كرك مشخص كرده را در پوشه ای که نرم افزار مورد نظرتان نصب شده است را بهش بدهید تا نرم افزار را بصورت کامل تبدیل کند .

     بعضی دیگر از كرك ها هم وجود دارد كه مخلوطی از KeyMaker و Patcher ها هستند .مثل كرك دیكشنری بابیلون یا كرك نرم افزار ACDSee 7.0 , برای كرك كردن این نرم افزارها ابتدا باید یك سریال را با وارد كردن نام در كرك بدست آوریم , زمانی كه این سریال را در هنگام نصب نرم افزار وارد میكنیم تمام مراحل نصب انجام میشود ولی در آخر باید دكمه patch را روی كرك كلیك نماییم و سپس مسیر آیكون یا یك فایل مخصوص مشخص شده بوسیله كرك را در شاخه نصب نرم افزار مسیریابی كنیم تا نرم افزار كامل و بدون محدودیت شود.

    بعضی مواقع وقتی ما یك كرك را دانلود مینماییم بعد از باز كردن آن متوجه یك فایل Notepade به همراه چند فایل دیگر میشویم .در این صورت شما باید فایل Notepad درون كرك را باز كرده و سریال مورد نظر را در بخش Register نرم افزار وارد نماییم .

نكته :
معمولا" به همراه انواع كرك های ذكر شده در بالا چند فایل دیگر وجود دارد كه بعضی از آنها برای معرفی كركر یا گروه سازنده كرك و بعضی نیز روش كرك كردن نرم افزار مربوطه را توضیح داده . این فایلها اغلب با پسوند nfo. میباشند كه برای دیدن محتویات اصلی آن باید آن را از حالت زیپ خارج كرده و با راست كلیك بر روی آن و انتخاب گزینه ... open with و گزیدن یك ادیتور مناسب مثل Notepade یا WordPade آن را باز نمایید و محتویات اصلی آن را مطالعه نمایید .

آدرس چند تا از سایتهای معروف جهت دریافت كرك :
http://www.keygen.us
http://www.astalavista.us
http://crackspider.net
http://www.freeserials.com
http://www.freeline.ws
http://www.andr.net
http://zor.org/tsrh

برای پیدا كردن crack یك نرم افزار بهترین راه این است كه وارد سایت گوگل یا یاهو شوید و اینگونه عمل كنید :
مثلا" شما برای یافتن كرك نرم افزار VCDEasy 2.1.1 باید در گوگل سرچ كنید VCDEasy 2.1.1 crack . این را هم یادتان نرود بعد از نوشتن اسم نرم افزار و قبل از نوشتن واژه crack حتما" ورژن نرم افزار را ذكر كنید , در مثال فوق 2.1.1 ورژن نرم افزار میباشد كه به صورت صحیح نوشته شده , در ضمن حتما" به برابری دقیق ورژن كرك و نرم افزار دقت كنید به عنوان مثال كرك VCDEasy 2.0.3 را نمیتوانید برای نرم افزار VCDEasy 2.1.1 به كار ببرید . دقت كنید كه به احتمال زیاد شما در نتایج جستجو به چند نوع كرك با ورژن برابر برای نرم افزارتان بر بخورید كه روش كار هر كدام با هم متفاوت باشد , با هر كدام كه راحت تر است كار كنید .
در بعضی از مواقع نیز ممكن است نرم افزاری تازه وارد بازار شده باشد و یا زیاد معروف نباشد , بنابراین شاید كركی برایش ساخته نشده باشد .

درباره وبلاگ

*تونال یعنی هر چیزی که درموردش فکر می کنیم *

سخت افزار ، نرم افزار ، شبکه ، اینترنت ، راه اندازی کافی نت و گیم نت ، رفع مشکلات کامپیوتری ، فروش وراه اندازی سیستم و .... در محل کار یا منزل شما !
بخش خدمات سیار شرکت آماستون : هاشمی

تلفن همراه : 09118372218

آدرس : رشت - شرکت فنی مهندسی آماستون - بخش خدمات سیار

هرگونه کپی برداری از این وبلاگ در داخل کشور ایران کاملا مجاز است ! ! !

دوستان کاربر !
با استفاده از گزینه زیر می توانید از این سایت به 42 زبان زنده دنیا دیدن کنید.
" title="وبلاگ به زبان های دیگر">
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM