تبلیغات
گیلان دانلود منتقل شد ! - انخاب یک سرویس دهنده اینترنتی خوب !

گیلان دانلود منتقل شد !
زنده را تا زنده هست باید به فریادش رسید / ورنه بر سنگ مزارش آب پاشیدن چه سود

Join 4Shared Now!

شما چند ثانیه دیگه اینجا رو به مقصد گیلان دانلود ترك خواهید كرد

seconds

هر جا سخن از اعتماد است نام خدمات سیار کامپیوتری هاشمی می درخشد ! ... این تبلیغات رو اول فیلم گذاشتم تا وسط بحث حواستون پرت نشه  ... بحثش خیلی جدیه !  پس بچه های خوبی باشین و با دقت بخونید ...
 - نوع خطوط:
در حال حاضر دو نوع خط مخابراتی جهت ایجاد ارتباط از طریق مودم های معمولی وجود دارد :

1-1) خطوط دیجیتال (E1 ) : دارای سرعت ماكزیمم kbps 56 میباشد . که البته با توجه به كیفیت خط و همچنین رعایت استانداردهای لازم هنگام كابل كشی تلفن منزل یا محل كار این سرعت متغییر می باشد در نتیجه تاکید بر این است حتما" از کیفیت کابل کشی اطمینان حاصل کنید.

2-1) خطوط آنالوگ (معمولی): دارای سرعت ماكزیمم kbps 33.6 میباشند و همانند مورد فوق كیفیت خط در سرعت آن تاثیر گذار می باشد.

دقت داشته باشید استفاده از خطوط دیجیتال مناسب تر است بشرط آنكه از نظر پهنای باند محدودیتی وجود نداشته باشد . بعنوان مثال شما می توانید برای انتقال آب از لوله 6 اینجی استفاده نمائید ولی آب هدایت شده به داخل لوله آب تنها 2 اینچ باشد . با آنكه لوله آب قابلیت انتقال حجم بیشتری دارد ولی بعلت حجم كمتر آب انتقال داده شده عملا از كل قطر لوله استفاده نمیشود. پس دقت داشته باشید خطوط دیجیتال بعنوان مزیت مطرح می باشد بشرط آنكه ....
... جریان اطلاعات همانند جریان آب با محدودیت مواجه نشود . ممكن است یك ISP با خطوط آنالوگ. ولی با ارئه پهنای باند كافی سرعت بیشتری داشته باشد.

نكته: كلیه خطوط E1 در كشور با پیش شماره 971 است .

نكته: بعضی از مراكز تلفن داخل شهر و همچنین ساكنین شهرستانهای اطراف ممکن است با خطوط E1 مشکلاتی داشته باشند پس بهتر است یک ISP هم از خطوط E1 بهره مند باشد و هم از خطوط آنالوگ
2- تعداد خطوط :

این مورد یك امر نسبی می باشد چون بر اساس تعداد كاربر تعداد خطوط مشخص می گردد ولی در كل هیچ ISP نباید وقت كاربر خود را با شنیدن بوق اشغال تلف نماید.
3- پشتیبانی فنی مناسب:

یك ISP موفق باید دارای تیم فنی 24 ساعته باشد تا در هر زمان مشكلات كاربران خود را رفع نماید و در صورت بروز مشكل هر چه سریعتر آن را بر طرف نماید.
4 - استفاده از سروس های BackUp

یک ISP موفق باید با استفاده از سرویس های پشتیبان بتواند امکان قطع بودن سرویس های خود را به کمترین زمان برساند.
5 – PING

پس از اتصال به شبكه لازم است از كیفیت ارتباط و سرعت آن مطلع شویم جهت انجام این مورد مراحل (الف) تا (ج) فوق را انجام دهید .

در پنجره DOS باز شده عبارت PING www.yahoo.com -t را تایپ نمایید سپس دكمه Enter صفحه كلید خود را فشار دهید .

در این حالت یكسری اطلاعات خط به خط ظاهر می شوند . اگر اطلاعات مربوطه با كلمه Replay آغاز شود به معنی اتصال به شبكه اینترنت میباشد و در صورتی كه با كلمه Request Time Out شروع شود به معنی عدم اتصال به اینترنت می باشد در این حالت اگر سایتی را در اینترنت اكسپلورر خود وارد نمائیم پیام The Page Can Not Be Displayed نمایش داده خواهد شد . حال اگر پیامهای خطی با كلمه Replay شروع شده باشند . در قسمت Time هر چه كمتر باشد اطلاعات در زمان كمتری به كامپیوتر شما می رسند كه این زمان تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر می كند این عوامل شامل : دسترسی مستقیم به اینترنت . آب و هوا . تعداد كاربر همزمان و ... می باشد. ولی در خطوط معمولی نباید بیشتر از MS 700 و در خطوط دیجیتال (E1) بیشتر از MS 600 باشد.
7 – پهنای باند (Band With)

همانطور كه در قسمت نوع خطوط نیز گفته شد پهنای باند بعنوان یكی از مهمترین فاكتورهای شركتهای ارائه كننده اینترنت می باشد جهت تست پهنای باند . یك فایل مشخصی را در یكی از سایتهای www.Download.com یا www.Microsoft.com انتخاب نمایید . دقت داشته باشید حجم فایل مورد نظر بیشتر از MB 6 نباشد زیرا زمان زیادی وقت می گیرد . سپس همانند مثال ذیل عمل نماید .

فرض نمایید فایل مربوطه MB 5 حجم داشته باشد .

5MB*1024=5120 KB

فایل مورد نظر مثلا در زمان 25 دقیقه دریافت شده است :

25Min*60Sec=1500 Sec

5120/1500=3.41 KB

عدد 3.41 KB پهنای باند اختصاص داده شده به شما می باشد.

در خطوط معمولی ( آنالوگ ) این عدد نباید كمتر از KB 2.5 باشد و در خطوط دیجیتال (E1) كمتر از KB 4.5 نباید باشد .

فراموش نكنیم عامل كیفیت خطوط ارتباطی و همچنین مراكز مخابراتی تاثیر بسزایی در این پهنای باند دارد.


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 7 خرداد 1388 توسط گلچین
درباره وبلاگ

*تونال یعنی هر چیزی که درموردش فکر می کنیم *

سخت افزار ، نرم افزار ، شبکه ، اینترنت ، راه اندازی کافی نت و گیم نت ، رفع مشکلات کامپیوتری ، فروش وراه اندازی سیستم و .... در محل کار یا منزل شما !
بخش خدمات سیار شرکت آماستون : هاشمی

تلفن همراه : 09118372218

آدرس : رشت - شرکت فنی مهندسی آماستون - بخش خدمات سیار

هرگونه کپی برداری از این وبلاگ در داخل کشور ایران کاملا مجاز است ! ! !

دوستان کاربر !
با استفاده از گزینه زیر می توانید از این سایت به 42 زبان زنده دنیا دیدن کنید.
" title="وبلاگ به زبان های دیگر">
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM